نسخه دریافت مشاهده اخبار اقتصادی و بازرگانی

نسخه: دریافت مشاهده اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات قربانیان تازه سخت‌گیری‌های برانکو

«برانکو از وقت بازگشتش به فوتبال ایران، «مدارا» را کنار گذاشته و در جنگ با ستاره‌های بعضا محبوب هواداران، شمشیر را از رو بسته هست؛ گرایشی که البته اگر چه گهگاه

قربانیان تازه سخت‌گیری‌های برانکو

قربانیان تازه سخت گیری های برانکو

عبارات مهم : ایران

«برانکو از وقت بازگشتش به فوتبال ایران، «مدارا» را کنار گذاشته و در جنگ با ستاره های بعضا محبوب هواداران، شمشیر را از رو بسته هست؛ گرایشی که البته اگر چه گهگاه با اعتراض هواداران روبه رو شده، ولی در نهایت جهت پرسپولیس موفقیت فنی به همراه داشته هست. برانکو همان قدر که حضورش در بازی های زیبای پرسپولیس مثمرثمر بوده، در راندن ستاره ها و گوشه نشین کردن آنها نیز تبحر نشان داده؛ او درست شبیه شخصیت فیلم معروف «دکتر جکیل و مستر هاید» شده است است.»

به گزارش شرق؛«پرسپولیس پایتخت کشور عزیزمان ایران با هدایت برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کرواتش، جهت سومین بار میخش را به عنوان باثبات ترین تیم لیگ در کشور عزیزمان ایران کوبید. پرسپولیسی ها در نخستین فصل حضور کامل برانکو، در شرایطی که به نظر می رسید راه دشواری جهت رسیدن به قهرمانی ندارند، در نهایت با تفاضل گل قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار و به عنوان دومی بسنده کردند؛ چه بسا اگر در آن سال غلط های عجیب خط دفاعی و دروازه پرسپولیس نبود، برانکو در نخستین سال حضورش در جمع سرخ های تهرانی، نخستین قهرمانی اش را با این تیم مراسم خوش حالی می گرفت.

با این حال این تیم که به نظر می رسید با پروفسور برانکو به ثبات زیادی رسیده هست، در دومین سال با ارائه بازی های جذاب، قهرمانی اش را سه هفته مانده به آخر مسابقه های فصل مسجل کرد. از آن گذشته، پرسپولیس بعد از مدت ها افول، بالاخره در لیگ قهرمانان آسیا هم خودی نشان داد و تحت هدایت این مربی که مدعی است باسوادترین مربی شاغل در فوتبال دنیاست، به نیمه نهایی رسید. فصل جاری نیز که سومین فصل حضور برانکو در تیم پرسپولیس هست، با سناریویی تقریبا مشابه سال گذشته پیش رفت؛ با این تفاوت که این بار برانکو و تیمش می توانستند زودترین قهرمانی در تاریخ لیگ برتر را ثبت کنند که این وقت را از دست دادند؛ هر چند در نهایت این تیم درست مانند فصل پیش، قهرمانی اش را سه هفته مانده به آخر مسابقه های لیگ قطعی کرد.

قربانیان تازه سخت‌گیری‌های برانکو

کارشناسان فوتبال کشور عزیزمان ایران بااهمیت ترین علت موفقیت پرسپولیس در سه فصل گذشته را همین حضور برانکو ایوانکوویچ می دانند؛ مربی ای که با دانش فوتبالی خود توانست به تیم پرهوادار ایرانی، فوتبال شناوری را تزریق کند و به گواه همین کارشناسان، تیمش جالب ترین فوتبال را در لیگ ارائه داده هست. البته هستند عده ای که اعتقاد زیادی دارند علت مهم موفقیت این مربی را باید ایجاد نظم و انضباط در تیم دانست.

همین چند روز پیش بود که بیژن ذوالفقارنسب در یادداشتی که جهت «شرق» نوشته بود، به این مورد اشاره کرد. البته اشاره این کارشناسان چندان هم بی جا نیست؛ تیم پرمهره پایتخت که به علت محبوبیت زیادش هر لحظه با حواشی درگیر بوده، با آمدن برانکو شکل و شمایل دیگری پیدا کرد. او از وقت بازگشتش به فوتبال ایران، «مدارا» را کنار گذاشته و در جنگ با ستاره های بعضا محبوب هواداران، شمشیر را از رو بسته هست؛ گرایشی که البته اگر چه گهگاه با اعتراض هواداران روبه رو شده، ولی در نهایت جهت پرسپولیس موفقیت فنی به همراه داشته هست. برانکو همان قدر که حضورش در بازی های زیبای پرسپولیس مثمرثمر بوده، در راندن ستاره ها و گوشه نشین کردن آنها نیز تبحر نشان داده؛ او درست شبیه شخصیت فیلم معروف «دکتر جکیل و مستر هاید» شده است است.

«برانکو از وقت بازگشتش به فوتبال ایران، «مدارا» را کنار گذاشته و در جنگ با ستاره‌های بعضا محبوب هواداران، شمشیر را از رو بسته هست؛ گرایشی که البته اگر چه گهگاه

پیام صادقیان

اولین قربانی برانکو، خبر صادقیان بود؛ جوانی باانگیزه که از ذوب آهن به پرسپولیس پیوست. خبر با تکنیک نابش هواداران را به وجد می آورد ولی حاشیه های فراوانی که جهت خودش درست کرد، باعث شد برانکو مدارا را بی خیال شود و عذر این بازیکن را که گفته می شد از آینده داران فوتبال کشور عزیزمان ایران هست، بخواهد. اگر چه به نظر می رسید پرسپولیس با رفتن پیام، در میانه میدان به مسئله بربخورد ولی با تزریق یکی، دو مهره تازه به ترکیب و یکی، دو عوض کردن در سیستم بازی، پرسپولیسی ها خیلی سریع فراموش کردند که روزی بازیکن جوانی به نام صادقیان در میانه زمین این تیم بازی می کرده هست. هر چند بسیاری تلاش کردند با «ریش گروگذاشتن»، پای خبر را دوباره به کلوب محبوبش باز کنند ولی مرغ مرد کرواتی یک پا داشت؛ اخراج. محمد عباس زاده، گل زن محبوب قرمزها، دیگر قربانی سخت گیری «پروفسور» در همان ماه های اولیه بود. درخشش عباس زاده در لیگ یک هم برانکو را مجاب نکرد تا دوباره به این بازیکن چراغ سبز نشان دهد.

رامین رضاییان

اوج اختلاف نظر طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) با برانکو، بر سر رامین رضاییان بود. مدافع راست تیم پرسپولیس که جای پایش را در خط راست دفاعی تیم ملی محکم کرده بود، فیلش هوای هندوستان کرد و بلافاصله بعد از آخر مسابقه های لیگ راهی ترکیه شد. به این هوا که ترکیه «اروپا» هست. رامین البته رأی مهدی طارمی، عالی ترین گل زن پرسپولیس را هم زد و «رفیقش» را نیز به ترکیه برد. در فعل وانفعالی که بارها راجع به اش نوشته شده، طارمی به پرسپولیس برگشت ولی رامین رضاییان مقاومت کرد. در نهایت، زمانی که رامین تسلیم و حاضر به بازگشت شد، برانکو سفت تر از چیزی نشان می داد که نرم شود. با این حال، رامین رضاییان با توصیه عجیب مدیریت و به اعتبار طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) به این تیم برگشت ولی هرگز در تفکرات تاکتیکی برانکو جایی پیدا نکرد.

قربانیان تازه سخت‌گیری‌های برانکو

پروفسور که در خط راست دفاعی تیمش حسین ماهینی را داشت، دلخوش به ظهور پدیده ای به نام صادق محرمی نیز بود. او هرگز دلش با رامین، بازیکنی که بدون اجازه از پرسپولیس رفت و به زور به تیم برگشت، صاف نشد و در نهایت بعد از درگیری رضاییان و علیپور در تمرینات، برانکو رامین را اخراج کرد. رضاییان در شرایطی که گفته می شد با استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران به توافق رسیده، راهی لیگ بلژیک شد تا «اروپای واقعی» را تجربه کند. رفتن از پرسپولیس همان و افت کردن ستاره ای که طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) دوستش داشتند همان. رامین نه تنها در تیم نه چندان مشهور بلژیکی جایگاهی پیدا نکرد، بلکه جایش را در تیم ملی نیز از دست داد. او در تیم بلژیکی که نیمکت نشینش شده، حال و روز خوشی ندارد ولی در سمت راست پرسپولیس حالا ستاره ای متولد شده است که هواداران نامش را این آخرهای زیاد فریاد زده اند: صادق محرمی.

محسن مسلمان

«برانکو از وقت بازگشتش به فوتبال ایران، «مدارا» را کنار گذاشته و در جنگ با ستاره‌های بعضا محبوب هواداران، شمشیر را از رو بسته هست؛ گرایشی که البته اگر چه گهگاه

رفتار برانکو با محسن مسلمان واکنش‌ها چندگانه ای بوده؛ این مربی ابتدا محسن را روی نیمکت نشاند، بعد او را تبدیل به «مهندس» تیم کرد و سپس دوباره به نیمکت تبعیدش کرد. محسن مسلمان با وجود این که در خط میانی پرسپولیس مهره ای ارزشمند به نظر می رسید، با زیر پا گذاشتن یکی، دو اصل برانکو، تبدیل به نیمکت نشین محض شد. در حالی که سرخ های پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت رسیدن به عنوان قهرمانی و دفاع از آن نیاز مبرم به «مهندس» داشتند، ولی برانکو که گزینه های زیادی هم روی نیمکت نداشت ترجیح داد با دو هافبک میانی بازی کند ولی مهندس را از روی نیمکت بلند نکند.

پرسپولیس اگر چه از لحاظ خلاقیت و خلق موقعیت به مسئله برخورد، ولی در نهایت به چیزی که می خواست رسید: قهرمانی. در واقع اگر چه طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) وقت وبی وقت از برانکو می درخواست کردند به مسلمان بازی بدهد ولی پروفسور با ایستادن روی اصولش نشان داد که حتی در بدترین شرایط حاضر است به الوان زاده جوان اعتماد کند ولی حاضر نیست محسن مسلمان را به میدان بفرستد. مسلمان هنوز از پرسپولیس جدا نشده ولی همین حالا سپاهان یکی از مشتریان پروپاقرص اوست و گفته می شود در انتهای فصل از جمع سرخ ها جدا می شود؛ هر چند که برانکو می گوید باید قرارداد همه بازیکنانش از جمله مسلمان تمدید شود. محسن که قربانی فصل جاری پروفسور هست، جهت تحمیل خودش به برانکوی سخت گیر کار دشواری در پیش رو خواهد داشت.

قربانیان تازه سخت‌گیری‌های برانکو

فرشاد احمدزاده

از او به عنوان تازه ترین قربانی برانکو نام می برند؛ همان طور که مهندس تبدیل به نیمکت نشین محض شد، حالا به نظر می رسد فرشاد، بازیکنی که می گفتند آن قدر برانکو دوستش دارد که لقب «پسر برانکو» را یدک می کشد، به فهرست «ازچشم افتاده های» برانکو اضافه شده است هست. احمدزاده که در این یکی، دو فصل تحت بسیاری از شرایط؛ چه آماده و چه ناآماده باید در ترکیب قرار می گرفت، حالا یکی، دو بازی است که کنار دوست قدیمی اش، محسن مسلمان، روی نیمکت می نشیند. شاید شرایط جهت فرشاد هنوز به وخامت شرایط مسلمان نرسیده باشد، ولی این بازیکن جوان هم می داند که شمشیر برانکو لبه تیزی دارد، به خاص این که قرارداد امید عالیشاه، بازیکن سابق پرسپولیس، هم درست شده است و این بازیکن که درست در پست فرشاد احمدزاده بازی می کند، دوباره به این تیم برگشته است.

برانکو؛ خوب یا بد؟

در تمام این اتفاقات که برانکو یکی بعد از دیگری بازیکنان مورد علاقه هواداران را از تیم بیرون یا گوشه نشین کرده، دودستگی عجیبی بین هواداران این تیم شکل گرفته؛ خیلی ها علت موفقیت پرسپولیس را همین سفت وسخت بودن برانکو در برابر «ریش گروگذاشتن ها» دانسته اند و خیلی ها هم معتقدند که برانکو با این کار به تیمش لطمه می زند. با این حال این مرد کروات فعلا که از لحاظ فنی به پرسپولیس لطمه ای نزده؛ او در این دو فصل با اختلاف قابل ملاحظه ای نسبت به سایر تیم ها قهرمانی اش را مسجل کرده، ولی عده ای از هواداران فارغ از در نظر گرفتن چنین شرایطی هنوز هم هنگامی که بازیکن مورد غضب برانکو جهت لحظاتی خودش را گرم می کند، بی امان به تشویق او می پردازند؛ تشویقی که جواب سؤال مذکور که برانکو و کارهایش خوب است یا بد را بی پاسخ می گذارد.»

واژه های کلیدی: ایران | نیمکت | ایرانی | برانکو | ایرانی | بازیکن | بازیکنان | هواداران | پرسپولیس | هواداران | پرسپولیس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs