نسخه دریافت مشاهده اخبار اقتصادی و بازرگانی

نسخه: دریافت مشاهده اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری هر لحظه نباید دستمان جلوی حاکمیت دراز باشد تا برایمان کاری کند / رضا کیانیان

به گزارش ایلنا؛ رضا کیانیان با حضور در همایش دوچرخه سواری پویش «از خودمان شروع کنیم» که با شعار جهت هوای پاک شهر رکاب می زنیم برگزار شد، با اعضای این پویش همراه

هر لحظه نباید دستمان جلوی حاکمیت دراز باشد تا برایمان کاری کند / رضا کیانیان

رضا کیانیان: هر لحظه نباید دستمان جلوی حاکمیت دراز باشد تا برایمان کاری کند

عبارات مهم : سواری

رضا کیانیان اعتقاد است تا اصلاح را از خودمان شروع نکنیم اتفاق مثبتی نمی افتد.

به گزارش ایلنا؛ رضا کیانیان با حضور در همایش دوچرخه سواری پویش «از خودمان شروع کنیم» که با شعار جهت هوای پاک شهر رکاب می زنیم برگزار شد، با اعضای این پویش همراه شد و مسیر بلوار کشاورز تا خیابان کریم خان را رکاب زد.

هر لحظه نباید دستمان جلوی حاکمیت دراز باشد تا برایمان کاری کند / رضا کیانیان

کیانیان درخصوص همراهی با این پویش گفت: «من هم جزو مردم هستم و فکر می کنم تا زمانی که ما اصلاح را از خودمان شروع نکنیم، اتفاق مثبتی نمی افتد. حاکمیت ها کار خودشان را انجام می دهند و مردم هم باید کار خودشان را انجام دهند. یادمان باشد هر لحظه نباید دست مان جلوی حاکمیت دراز باشد که او کاری کند تا ما هم حرکتی انجام دهیم.»

کیانیان در ادامه به تاثیرگذار بودن نقش مردم در حرکت های اجتماعی و ترویج رفتارهای صحیح اشاره کرد و یادآور شد: «دوچرخه سواری را مردم شروع کردند و امروز به جایی رسیده ایم که شهرداری به حمایت مردم آمده؛ خیلی از کارها را مردم شروع می کنند و بعد حاکمیت دنبال مردم می آید. حاکمیت مگر چند کار می تواند انجام دهد. او باید کار خودش را بکند ما هم کار خودمان را. هر وقت ما کار خودمان را درست انجام دادیم دولت هم به دنبال مردم می آید. به عنوان نمونه من امروز با معاونت پلیس راهور سرهنگ خادم آشنا شدم. ایشان دوچرخه سوار حرفه ای است و هر روز از منزل تا محل کارش را با دوچرخه می رود و این خیلی جالب است.»

به گزارش ایلنا؛ رضا کیانیان با حضور در همایش دوچرخه سواری پویش «از خودمان شروع کنیم» که با شعار جهت هوای پاک شهر رکاب می زنیم برگزار شد، با اعضای این پویش همراه

او همچنین افزود: «قرار است با کمک شهرداری و پلیس راهور، پلیس دوچرخه سوار وارد شهر شود مانند لندن که پلیس اسب سوار دارد و این اقدام به دنبال حرکتی است که مردم با دوچرخه سواری در شهر باعث اش می شوند. اگر مردم دوچرخه سواری نمی کردند این اتفاق نمی افتاد. امروز شهرداری و پلیس از دوچرخه سواری حمایت می کنند ولی یادمان باشد اینها را مردم آورند. این مهم است که ما یاد بگیریم این ما هستیم که می توانیم مسئولان را به میدان بیاوریم و کارهای درست انجام دهیم.»

کیانیان در مورد موانع و زیرساخت های دوچرخه سواری در شهر گفت: «درست است که تعداد ماشین و موتور زیاد است ولی فراموش نکنیم تا هنگامی که ما در شهر دوچرخه سواری نکنیم موتورسواران یاد نمی گیرند که مراعات کنند. باید مراقب باشیم و در عین حال کارمان را انجام دهیم. حداقل جهت خرید مایحتاج روزانه و مسیرهای کوتاه که می توانیم از دوچرخه استفاده کنیم. جهت مسافت های بلند هم باز شهرداری و پلیس راهور برنامه هایی دارند تا امکاناتی را فراهم آورند که مردم به آسانی بتوانند دوچرخه سواری کنند. این ساختارشکنی باید اتفاق بیفتد، این جسارت باید پیدا شود تا فرهنگ استفاده از دوچرخه در مردم ما ایجاد شود.»

او در انتقاد به اینکه گفته می شود شهر زیرساخت های مناسب جهت دوچرخه سواری ندارد و نمی شود از این وسیله استفاده کرد، گفت: «چرا هر لحظه باید شرایط مهیا شود تا مردم کاری کنند؟ اتفاقا باید مردم کاری را انجام دهند تا شرایط مهیا شود. ما هر کاری هم که انجام دهیم باز هم مردمی هستند که بهانه داشته باشند ولی یادمان باشد تا از خودمان شروع نکنیم اتفاق مثبتی نمی افتد. سالیان سال است مردم دست ارزش جلوی دولت دراز است که کاری کند. ولی وقت آن رسیده که یاد بگیریم همه چیز سیاسی نیست و به همه چیز نگاه سیاسی نداشته باشیم. سیاست جهت خودش جایی دارد. سیاست در امور خارجه هست. سیاست در مباحث کلان و در پرسشها امنیتی است.»

هر لحظه نباید دستمان جلوی حاکمیت دراز باشد تا برایمان کاری کند / رضا کیانیان

او همچنین عنوان کرد: «باید امنیت جهت دوچرخه سواران ایجاد شود و تنگ نظری ها از بین برود. هنگامی که پلیس دوچرخه سوار بیاید به تبع قوانینی هم گذاشته می شود که خودش امنیت بیشتری می آورد.»

کیانیان در بحث احترام به عابرپیاده و اصلاح رفتارهای ترافیکی شهروندان به وسیله بازیگران و صورت های معروف پویش ازخودمان شروع کنیم نیز گفت: «برای اصلاح رفتارهای نادرست ترافیکی به هر دو زبان دوستانه و قانونی نیاز هست. به عنوان نمونه در کشور آمریکا مردم از پلیس ارزش حساب می برند چون جدی است و شوخی ندارد و هر لحظه مراقب رفتارهای مردم است و اگر موردی را ببیند سریعا جریمه می کند. ولی اگر سایه پلیس را از سر مردمش بردارند، همه آمریکا بهم می ریزد. یک جایی هم مثل اروپای شمالی وجود دارد که پلیس نیست و خود مردم آن کارها را انجام می دهند. به نظر من هم بهتر است که خود مردم انجام دهند ولی هنگامی که انجام نمی دهند، باید پلیس انجام دهد.»

به گزارش ایلنا؛ رضا کیانیان با حضور در همایش دوچرخه سواری پویش «از خودمان شروع کنیم» که با شعار جهت هوای پاک شهر رکاب می زنیم برگزار شد، با اعضای این پویش همراه

کیانیان اضافه کرد: «وقتی مردم می بینند که موتورسوار و ماشینی که قانون را رعایت نمی کنند از جلوی پلیس رد می شوند و او اعتنایی نمی کند، در اینجا اعتمادشان به پلیس از بین می رود. یعنی هنگامی که پلیس است باید طوری واکنش‌ها کند که مردم بتوانند به او اعتماد کنند تا اگر در جایی حضور نداشت، مردم خودشان را ملزم به رعایت قانون بدانند.»

واژه های کلیدی: سواری | دوچرخه | رضا کیانیان | دوچرخه سوار | دوچرخه سواری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs